Kategorie

Producenci

Informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą produktową m.in. szeroką gamą przyrządów pomiarowych, nowościami produktowymi oraz aktualnymi promocjami.

Oferujemy szeroką gamę przyrządów pomiarowych w wersji standardowej, do stosowania w obszarach zagrożonych wybuchem (Ex) oraz dostosowanych do szczególnych wymagań użytkowników.


Oferujemy naszym klientom pełne wsparcie techniczne, włącznie z możliwością montażu i/lub uruchomienia przyrządów na obiekcie.
Wybierz język:

PTP - przetwornik położenia, dla napędów liniowych i obrotowych, obudowa ognioszczelna

Producent: PG
Opis
Przetworniki położenia serii PTP są elementami wykonawczymi automatyki przemysłowej, przeznaczonymi do kontroli położenia zaworów regulacyjnych z zabudowanymi napędami pneumatycznymi. Mogą być używane we współpracy z liniowymi (PTP-L) lub obrotowymi (PTP-R) siłownikami pneumatycznymi, oferując na wyjściu prądowy sygnał analogowy 4...20mA, 2-przew. Opcjonalnie przetworniki położenia serii PTP mogą być wyposażone w 2 wyjścia alarmowe pozycji położenia zaworu. Charakteryzują się m.in. wysoką dokładnością i powtarzalnością, analogowym sygnałem wyjściowym 4...20mA i/lub 2 wyjściami alarmowymi (krańcówki mechaniczne z przekaźnikami SPDT lub czujniki indukcyjne), możliwością skoku współpracującego napędu liniowego do 150mm (PTP-L) lub obrotu współpracującego napędu w zakresie 0...100° (PTP-R); wersją w obudowie ognioszczelnej (Ex d IIC T6) o stopniu ochrony IP66.


- sygnał wyjściowy: 4...20mA, 2-przew.
- sygnał alarmowy: 2 x wyjście SPDT lub 2 x czujniki indukcyjne
- liniowość: <1% F.S.
- współpracujące napędy: liniowe lub obrotowe
- tryb pracy: normalny lub rewersyjny
- zakres ruchu: napędy liniowe do 150mm (PTP-L) lub napędy obrotowe do 100° (PTP-R)
- temperatura otoczenia: -20...+70°C
- obsługa: wewnętrzne pokrętła / przełączniki
- materiał obudowy: odlew aluminium
- stopień ochrony: IP66
- aprobata: obudowa ognioszczelna (Ex d IIC T6)
- montaż PTP-L: wg IEC 60534-6-1 lub wg wyspecyfikowanego napędu pneumatycznego itp.
- montaż PTP-R: wg NAMUR IEC 60534-6-2 / VDI/VDE 3845 lub dla dźwigni widelcowej itp.)

Wersje opcjonalne / akcesoria: konwerter / separator sygnału analogowego 4...20mA na inny standard sygnału itp.


Oferujemy dostawę kompletnego zestawu regulacyjnego, składającego się z zaworu wg wymagań użytkownika z zabudowanym napędem pneumatycznym i ustawnikiem elektropneumatycznym. Kompletny zestaw regulacyjny dostarczany jest do klienta jako zmontowany, skalibrowany, przetestowany i gotowy do pracy / użycia.