Kategorie

Producenci

Informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą produktową m.in. szeroką gamą przyrządów pomiarowych, nowościami produktowymi oraz aktualnymi promocjami.

Oferujemy szeroką gamę przyrządów pomiarowych w wersji standardowej, do stosowania w obszarach zagrożonych wybuchem (Ex) oraz dostosowanych do szczególnych wymagań użytkowników.


Oferujemy naszym klientom pełne wsparcie techniczne, włącznie z możliwością montażu i/lub uruchomienia przyrządów na obiekcie.
Wybierz język:

VB - inteligentne przetworniki ciśnienia / poziomu, zakresy 0...4kPa do 0...3MPa, dokładn. 0,1%, protokół HART

Producent: SATRON
Opis
Inteligentne przetworniki ciśnienia serii VB są przyrządami przeznaczonymi do pomiaru ciśnienia i/lub podciśnienia gazów, pary i cieczy w aplikacjach przemysłowych. Stosowane są m.in. w aplikacjach pomiaru i kontroli ciśnienia, poziomu hydrostatycznego cieczy i wielu innych. Charakteryzują się wysoką dokładnością pomiaru 0,1% i stabilnością długoterminową, wysoką przeciążalnością, protokołem HART; prostotą konfiguracji oraz możliwością nastawy zakresu pomiarowego z PC lub z przycisków, wykonaniem w wersji z lokalnym wyświetlaczem LCD z podświetleniem (wersja N) oraz membraną czołową. Dzięki zastosowaniu membrany czołowej, przetworniki bezproblemowo mogą być stosowane dla cieczy czystych, zabrudzonych, lepkich i/lub gęstych oraz krystalizujących się. Przetworniki ciśnienia posiadają zakresy pomiarowe podstawowe od -100...+100kPa do -0,1...3MPa z możliwością ich zawężenia do 100:1 (min. szerokość zakresu 4kPa). Dzięki specjalnej konstrukcji przetworniki mogą być montowane i demontowane pod ciśnieniem przy użyciu zaworu kulowego pełnoprzelotowego 1".


- zakresy podstawowe: -100...+100kPa do -0,1....3MPa
- zmiana zakresu: do 100:1 (min. szerokość zakresu 4kPa)
- sygnał wyjściowy: 4...20mA, 2-przew. + protokół HART
- dokładność: 0,1%
- napięcie zasilania: 12...35VDC
- temperatura procesu: -30...+125°C
- obudowa elektroniki: stal nierdzewna SS304/316
- membrana: stal nierdzewna SS316L / 1.4435
- przyłącze procesowe: G1" z nakrętką (możliwość montażu/demontażu pod ciśnieniem)
- stopień ochrony obudowy: IP66
- aprobata: standard lub ATEX, Ex II 1 GD T135°C; Ex II 2 GD T135°C
 
Opcjonalnie: zawór kulowy do montażu w instalacji; ciecz wypełniająca system pomiarowy (olej silikonowy; olej obojętny); wersja obudowy z wyświetlaczem lub bez wyświetlacza; wersja iskrobezpieczna z aprobatą ATEX itp.