Kategorie

Producenci

Informacje

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą produktową m.in. szeroką gamą przyrządów pomiarowych, nowościami produktowymi oraz aktualnymi promocjami.

Oferujemy szeroką gamę przyrządów pomiarowych w wersji standardowej, do stosowania w obszarach zagrożonych wybuchem (Ex) oraz dostosowanych do szczególnych wymagań użytkowników.


Oferujemy naszym klientom pełne wsparcie techniczne, włącznie z możliwością montażu i/lub uruchomienia przyrządów na obiekcie.
Wybierz język:

PFE - softstart, dla silników o mocy od 2,2kW do 22kW, kompaktowa obudowa

Producent: FAIRFORD
Opis
Softstarty serii PFE przeznaczone są do zastosowania w układach napędowych do rozruchu silników elektrycznych. Są zaawansowanymi technologicznie urządzeniami redukującymi napięcie rozruchu, oferując lepszą kontrolę nad prądem i momentem jak również zaawansowane funkcje ochrony silnika i inrterfejs użytkownika. Ważnymi zaletami sofstartów są m.in. prosta i elastyczna kontrola nad wartościami prądu i momentu rozruchowego, płynna charakterystyka regulacji napięcia i prądu, możliwość częstych rozruchów, zdolność wytrzymywania zmiennych warunków rozruchowych, sterowanie łagodnym zatrzymaniem z wydłużeniem czasu zatrzymania silnika oraz kontrola zatrzymania redukująca czasy zatrzymania silnika.
 
 
- moc: 2,2...22kW (400V)
- prąd znamionowy: 5A do 41A
- napięcie zasilające: 230...460VAC, 3-faz., (-15%/+10%)
- napięcie sterujące: 24VDC
- komunikacja: brak
- wejścia sterujące: 2 wejścia cyfrowe
- wyjście alarmowe: 1 wyj. przekaźnikowe NO
- ilość start/stop: do 5 cykli na godz. (max. 30 cykli z dodatk. wentylatorem)
- montaż: naścienny; na szynie DIN
- stopień ochrony: IP20
 
Funkcje zależne od modelu i opcji: dodatkowy wentylator, zasilacz 24VDC do montażu na szynie DIN; bezpieczniki i podstawki